wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Batony i żele2 » Żele energetyczne3 » FITNESS AUTHORITY Vitarade Carboloader Gel 45 g
Producenci
Nasze hity
Promocje
Opinie o produktach
FITNESS AUTHORITY Vitarade Carboloader Gel 45 g
Super promocja

FITNESS AUTHORITY Vitarade Carboloader Gel 45 g

Fitness Authority

Koszt wysyłki:od 7.00 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Poczta Polska Odbiór w punkcie - odbiór z wybranej placówki Poczty Polskiej, Automatów Pocztowych, kiosków RUCH lub stacji PKN Orlen - 7.00 zł
Poczta Polska - Pocztex - 9.00 zł
Firma kurierska inPost Express - 13.00 zł
InPost Paczkomaty24 - 8.00 zł
Odbiór osobisty - 0.00 zł

Cena: 4.00 zł

Cena poprzednia: 6.00 zł

Produkt chwilowo niedostępny w sprzedaży

dodaj do schowka

 • Opis produktu
 • Recenzje produktu (0)

VitaradeCarboloader Gel fueled by Vitargo został zaprojektowany z myślą o wszystkich sportowcach oraz osobach o wysokiej aktywności fizycznej, które pragną optymalnie przygotować swój organizm do zbliżającego się wysiłku fizycznego. W okresie przygotowania do ciężkich sesji treningowych, zawodów sportowych, czy rozgrywek drużynowych jednym z najważniejszych zadań jest zgromadzenie maksymalnej ilości glikogenu mięśniowego i wątrobowego. Glikogen mięśniowy i wątrobowy stanowi bowiem główne źródło energii podczas późniejszego wysiłku fizycznego. Oznacza to, iż każdy sportowiec, czy osoba aktywna fizycznie, aby profesjonalnie przygotować się do zbliżającego się wysiłku powinna dostarczyć zwiększoną ilość węglowodanów. Dzięki większemu spożyciu produktów węglowodanowych możliwe jest skuteczne zbudowanie odpowiednich zasobów glikogenu. Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje węglowodanów, które w różnym stopniu wpływają na szybkość opróżniania żołądka oraz tempo resyntezy glikogenu mięśniowego.

VitaradeCarboloader Gel fueled by Vitargo zawiera opatentowane wielkocząsteczkowe węglowodany o niskiej osmolalności (tabela 2), które swoją strukturą przypominają cząsteczkę glikogenu (tabela 1), dzięki czemu bardzo korzystnie wpływają na tempo syntezy glikogenu mięśniowego. Wielkocząsteczkowe węglowodany zawarte w VitaradeCarboloader Gel fueled by Vitargo, w przeciwieństwie do często stosowanych w odżywkach sportowych cukrów prostych oraz disacharydów (glukoza, fruktoza, sacharoza, trehaloza, izomaltuloza) nawet o 80% szybciej opróżniają żołądek i 70% szybciej odbudowują zasoby glikogenu mięśniowego, a ich skuteczność została potwierdzona przez badania kliniczne przeprowadzone w Instytucie Karolinska w Sztokholmie.

alt

Dlaczego Vitarade Carboloader Gel fueled by Vitargo?

Właściwe przygotowanie do zbliżającego się wysiłku fizycznego oznacza, iż sportowcy wyczynowi oraz osoby o wysokim poziomie aktywności fizycznej powinny spożywać węglowodany w ilości sięgającej nawet 8-12 g/kg m.c./dobę. Wysokie spożycie węglowodanów zalecane jest w każdym okresie intensywnego treningu, startów czy rozgrywek drużynowych, kiedy przerwy pomiędzy kolejnymi sesjami/startami są krótkie. Ponadto wysokie spożycie węglowodanów jest niezbędnym elementem typowego przygotowania w przed zawodami tzw. „superkompensacji” węglowodanowej. Tak znaczne ilości węglowodanów wiążą się z dużą ilością i objętością produktów, które należy spożyć, aby skutecznie się „naładować” i przygotować do wysiłku. Ponadto, duża objętość typowych produktów węglowodanowych mocno wypełnia żołądek i daje uczucie sytości hamując apetyt, w tym i spożycie odpowiedniej ilości węglowodanów. Optymalnym wyjściem w okresie zwiększonego zapotrzebowania na węglowodany w diecie jest dostarczanie produktów o wysokiej gęstości energetycznej tj. produktów, które w małej objętości będą dostarczały dużych ilości węglowodanów.

VitaradeCarboloader Gel fueled by Vitargo dostarcza skoncentrowanego źródła szybko i łatwo przyswajalnych węglowodanów, dzięki czemu maksymalnie skutecznie wspomaga proces resyntezy węglowodanów w okresach krótkich przerw pomiędzy kolejnymi wysiłkami, jak również w okresie przygotowania do długotrwałego wysiłku.

Skoncentrowane i najłatwiej przyswajalne źródło węglowodanów

 • VitaradeCarboloader Gel fueled by Vitargo stanowi maksymalnie efektywne i skoncentrowane źródło węglowodanów wysokocząsteczkowych i maltodekstryn, które bardzo skutecznie wspomagają przygotowania do wysiłku fizycznego. Węglowodany wysokocząsteczkowe dzięki swojej niskiej osmolalności, bardzo szybko opróżniają żołądek, dzięki czemu niemalże całkowicie zmniejszają uczucie sytości. Dodatek maltodekstryn zapewnia równomierne uwalnianie węglowodanów do krwiobiegu, dzięki czemu przy regularnym spożyciu Vitarade® Carboloader Gel fueled by Vitargo®, możliwa jest stała i maksymalnie skuteczna synteza glikogenu mięśniowego i wątrobowego.

 • VitaradeCarboloader Gel fueled by Vitargo poprzez formę żelu gwarantuje, że w małej objętości dostarczana jest optymalna ilość węglowodanów, dzięki czemu wzrasta efektywność ładowania węglowodanami, bez uczucia zbytniego wypełnienia żołądka. Spożywanie VitaradeCarboloader Gel fueled by Vitargo jest optymalnym rozwiązaniem dla wszystkich sportowców i osób aktywnych, które mają problem ze spożywaniem właściwych ilości węglowodanów w postaci typowych produktów węglowodanowych czy napoi. Już 3 opakowania VitaradeCarboloader Gel fueled by Vitargo mogą zastąpić niemalże cały talerz ryżu, kaszy, makaronu, czy pełen talerz ziemniaków, dzięki czemu możliwe jest spożycie optymalnej ilości węglowodanów i przygotowanie organizmu do zbliżającego się ciężkiego wysiłku fizycznego.

Źródło kluczowych elektrolitów

 • VitaradeCarboloader Gel fueled by Vitargo to również źródło sodu i potasu, kluczowych elektrolitów organizmu człowieka, zapewniających optymalne funkcjonowanie tkanki mięśniowej, równowagę (homeostazę) wodno-elektrolitową organizmu oraz gwarantujących maksymalnie efektywną absorpcję cząsteczek glukozy i wody ze światła jelita do krwiobiegu. Dodatek kluczowych elektrolitów czyni VitaradeCarboloader Gel fueled by Vitargo optymalną formułę przygotowującą do długiego i/lub intensywnego wysiłku fizycznego.

Odpowiednia konsystencja

 • VitaradeCarboloader Gel fueled by Vitargo stanowi doskonałe skoncentrowane źródło węglowodanów o optymalnie dobranej konsystencji. Płynna konsystencja zapewnia bardzo łatwe spożycie żelu z opakowania bez konieczności natychmiastowego popijania, jak to ma miejsce w przypadku typowych żeli węglowodanowych. Płynna forma żelu zapewnia szybkie opróżnienie opakowania skracając do minimum czas potrzebny na jego wyciśnięcie i spożycie. Poprzez optymalnie opracowany skład i konsystencję VitaradeCarboloader Gel fueled by Vitargo stanowi świetną alternatywę w stosunku do innych żeli węglowodanowych zapewniając maksymalną skuteczność „ładowania węglowodanami”.

Wygodne opakowanie

 • VitaradeCarboloader Gel fueled by Vitargo to również poręczne i wygodne opakowanie zapewniające wygodę podczas transportu i przechowywania, dzięki czemu to optymalnie skoncentrowane źródło węglowodanów może być łatwo dostępne w każdej chwili dnia, podczas pracy, w podróży, czy w domu niezależnie od dostępności płynów. Mała objętość żelu VitaradeCarboloader Gel fueled by Vitargo zapewnia, iż może być transportowany nawet w sytuacji, w której utrudnione jest przechowywanie i przenoszenie większych ilości jedzenia czy płynów np. w torebce, czy kieszeni.

Wyjątkowy smak

 • VitaradeCarboloader Gel fueled by Vitargo posiada doskonały smak, dzięki czemu każdy żel zachęca do dalszego spożycia kolejnych porcji węglowodanów zapewniając optymalnie uzupełnianie i budowanie zapasów energetycznych organizmu w postaci glikogenu mięśniowego i wątrobowego.

Dla kogo?

VitaradeCarboloader Gel fueled by Vitargo poprzez swoją formę i zawarte w żelu skoncentrowane źródło węglowodanów doskonale będzie się sprawdzał wśród bardzo szerokiej grupy sportowców oraz osób aktywnych fizycznie szykujących się do długotrwałego i/lub intensywnego wysiłku fizycznego.

VitaradeCarboloader Gel fueled by Vitargo zalecany jest dla wszystkich sportowców i osób uprawiających sporty indywidualne i zespołowe, które przygotowują się do wykonania długotrwałego wysiłku o charakterze:

 • wytrzymałościowym (bieganie, kolarstwo, pływanie, triatlon, wioślarstwo, kajakarstwo, biegi narciarskie, łyżwiarstwo szybkie itp.)
 • mieszanym (piłka nożna, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, hokej, rugby, tenis, squash, łyżwiarstwo figurowe, narciarstwo zjazdowe, zimowe dyscypliny itp.)
 • siłowym i siłowo-szybkościowym (kulturystyka, podnoszenie ciężarów, rzuty, sprint, skoki, gimnastyka itp.)

Węglowodany stanowią podstawowe źródło energii podczas każdego rodzaju wysiłku o umiarkowanej i wysokiej aktywności1. Maksymalne zbudowanie zapasów energetycznych w postaci glikogenu mięśniowego i wątrobowego jest więc warunkiem koniecznym, aby optymalnie wykonać długotrwałe sesje treningowe lub występy na zawodach czy rozgrywkach drużynowych. Szerokie zastosowanie VitaradeCarboloader Gel fueled by Vitargo wynika ze szczególnych właściwości wysokocząsteczkowych węglowodanów oraz maltodekstryn, które umożliwiają uzupełnienie i zbudowanie zapasów glikogenu w bardzo krótkim czasie zarówno w okresie intensywnego treningu, startów czy rozgrywek zespołowych, jak również w okresie „ładowania” węglowodanami.

VitaradeCarboloader Gel fueled by Vitargo w sportach wytrzymałościowych

Dyscypliny sportowe o charakterze wytrzymałościowym oparte są przede wszystkim o węglowodany, jako główne źródło energii wykorzystywane już podczas wysiłku o umiarkowanej intensywności. Ponadto są to dyscypliny o bardzo wysokim wydatku energetycznym, dlatego też należy dostarczać bardzo dużych ilości węglowodanów, jako głównego związku energetycznego. Sportowcom dyscyplin wytrzymałościowych w okresie intensywnego treningu oraz podczas przygotowania do zawodów sportowych zaleca się spożycie węglowodanów w ilości sięgającej 8-12g/kg m.c./dobę. Oznacza to, że zawodnik o masie ciała 70 kg powinien spożyć 560-840 g węglowodanów dziennie (!!!). Biorąc pod uwagę intensywność treningu oraz indywidualne możliwości fizjologiczne organizmu, spożycie tak znacznych ilości węglowodanów w formie zwykłych produktów węglowodanowych nie zawsze jest możliwe. Zaleca się więc spożywanie produktów o wysokiej gęstości energetycznej dostarczających w małej objętości znacznych ilości węglowodanów. VitaradeCarboloader Gel fueled by Vitargo w formie żelu umożliwia spożycie znacznych ilości wysokiej jakości węglowodanów bez uczucia wypełnienia żołądka, a więc bez powodowania uczucia zbytniej sytości. Niska osmolalność wysokocząsteczkowych węglowodanów zawartych w VitaradeCarboloader Gel fueled by Vitargo gwarantuje bardzo szybkie opróżnianie żołądka. Ponadto, spożycie VitaradeCarboloader Gel fueled by Vitargo zawierającego dwa różne rodzaje węglowodanów nie tylko bardzo szybko uzupełnia zapasy glikogenu mięśniowego, ale przy regularnym spożyciu żeli zapewnia równomierne dostarczanie węglowodanów do mięśni i wątroby.

Skoncentrowana formuła VitaradeCarboloader Gel fueled by Vitargo gwarantuje, iż nawet osoby o dużej wrażliwości układu pokarmowego mogą spożywać duże ilości węglowodanów, które umożliwią im optymalne przygotowanie organizmu do zbliżającego się długotrwałego wysiłku. VitaradeCarboloader Gel fueled by Vitargo jest więc doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich sportowców dyscyplin wytrzymałościowych zwłaszcza w okresie intensywnego treningu oraz przygotowania do długotrwałego wysiłku na zbliżających się zawodach sportowych.

VitaradeCarboloader Gel fueled by Vitargo w sportach drużynowych i mieszanych

Sporty drużynowe, jak również dyscypliny o charakterze mieszanym bardzo często oparte są o wysiłki krótkotrwałe o bardzo wysokiej intensywności, poprzedzielane krótkimi przerwami o niższej intensywności. Taki zmienny, „szarpany” charakter gry i wysoka intensywność wysiłku sprawiają, iż głównym źródłem energii podczas wysiłku są węglowodany uwalniane z glikogenu wątrobowego i mięśniowego. Badania przeprowadzone przez duńskich naukowców wykazały, iż podczas rozgrywek dochodzi do niemalże całkowitego zużycia glikogenu mięśniowego, a częstość przeprowadzania kolejnych meczów i sesji treningowych często nie pozwala na spożycie odpowiednich ilości węglowodanów wraz z pożywieniem. Ponadto tempo resyntezy glikogenu w sportach zespołowych jest niższe niż po typowym wysiłku wytrzymałościowym, dlatego też istnieje potrzeba dostarczania szybkiego i łatwo przyswajalnego źródła węglowodanów.

VitaradeCarboloader Gel fueled by Vitargo zawierający dwa różne źródła bardzo wysokiej jakości węglowodanów bardzo skutecznie wspomaga odbudowę zapasów glikogenu mięśniowego nawet w sytuacji, w której tempo resyntezy jest zmniejszone. Zawarte w VitaradeCarboloader Gel fueled by Vitargo węglowodany wysokocząsteczkowe bardzo szybko opróżniają żołądek i uzupełniają zasoby węglowodanów, podczas gdy maltodekstryny gwarantują dalsze, równomierne uwalnianie energii.

VitaradeCarboloader Gel fueled by Vitargo jest doskonałym rozwiązaniem w każdym momencie treningu, meczu oraz przerw, w których bardzo szybko i efektywnie należy odbudować zapasy glikogenu. VitaradeCarboloader Gel fueled by Vitargo jest skuteczny nawet podczas kilkuminutowych przerw, a jednocześnie nie będzie powodował problemów natury żołądkowo-jelitowej podczas dalszego kontynuowania wysiłku.


VitaradeCarboloader Gel fueled by Vitargo
zalecany jest również pomiędzy lub przed kolejnymi sesjami treningowymi, meczami, czy rozgrywkami drużynowymi, kiedy należy bardzo szybko i skutecznie odbudować zapasy glikogenu mięśniowego.

VitaradeCarboloader Gel fueled by Vitargo w sportach siłowych i siłowo-szybkościowych

Trening siłowy i siłowo-szybkościowy oparty jest głównie o procesy energetyczne wykorzystujące glukozę, jako główny substrat energetyczny. Ponadto zwiększona masa mięśniowa powoduje zwiększone zapotrzebowanie na węglowodany. Podczas wykonywania treningu może dochodzić do niemalże całkowitego zużycia glikogenu mięśniowego i wątrobowego5, dlatego też zwiększenie zapasów glikogenu jest niezbędne za każdym razem, gdy przygotowujemy się do długotrwałego i intensywnego wysiłku na siłowni, sali czy powietrzu.

VitaradeCarboloader Gel fueled by Vitargo dostarczając najwyższej jakości węglowodanów wysokocząsteczkowych bardzo szybko odbudowuje zapasy glikogenu mięśniowego, a dodatek maltodekstryn zapewnia równomierne i długotrwałe uwalnianie cząsteczek glukozy do krwiobiegu i ich transport do wątroby i mięśni.

Skoncentrowana formuła żelu zapewnia również, iż łatwo dostępne źródło węglowodanów zawartych w VitaradeCarboloader Gel fueled by Vitargo nie wypełnia zbytnio żołądka pozwalając na spożycie znacznych ilości węglowodanów, a więc bardziej skuteczne przygotowanie mięśni do zbliżającej się ciężkiej sesji treningowej. Ponadto wygodne opakowanie zapewnia, iż VitaradeCarboloader Gel fueled by Vitargo można zabrać ze sobą nawet w sytuacjach, w których nie dysponujemy możliwością przenoszenia dużych ilości (objętości) odżywek węglowodanowych czy węglowodanowo-białkowych.

Zastosowanie: 1 porcja – 1 żel (45 ml)

W celu uzupełnienia glikogenu (superkomensacja węglowodanowa): Spożyć 1 porcję (1 żel) na każde 20-40 minut przygotowania do intensywnego wysiłku fizycznego. Każdy żel można popić 100-150 ml wody i/lub ulubionego napoju. Należy zacząć uzupełnianie węglowodanów na 3 dni przed zawodami. Spożywaj 3-6 porcji (żeli) Vitarade® Carboloader Gel fueled by Vitargo® między posiłkami, w ciągu dnia. Zachowaj swoją regularną dietę, nie zaleca się przyjmowanie zbyt dużej ilości pokarmów.

Podczas długotrwałego wysiłku: Spożyć 1 porcję (1 żel) na każde 20-40 minut wysiłku fizycznego. Każdy żel można popić 100-150 ml wody i/lub ulubionego napoju.

Podczas treningu siłowego: Spożyć 1 porcję (1 żel) na każde 30-60 minut wysiłku fizycznego. Każdy żel można popić 100-150 ml wody i/lub ulubionego napoju.

Sporty drużynowe: Spożywaj 3-6 porcji (żeli) Vitarade® Carboloader Gel fueled by Vitargo® 1-2 dni przed rozgrywkami. Podczas meczu spożywaj 1-2 porcji (żeli) na każde 30-45 minut wysiłku. Każdy żel można popić 100-150 ml wody i/lub ulubionego napoju.

Podczas codziennych aktywności, jako źródło węglowodanów: 1 porcję (1 żel) spożywaj w trakcie każdych 30-60 minut wysiłku. Każdy żel można popić 100-150 ml wody i/lub ulubionego napoju.

Wartość odżywcza w:100 g (%RDA)45 g (%RDA)
Wartość energetyczna [kJ/kcal]666/159300/72
Białko [g]00
Węglowodany [g]39,817,9
w tym cukry [g]2,91,3
Skrobia jęczmienna (Vitargo®) [g]7,83,5
Tłuszcze [g]00
w tym nasycone [g]00
Błonnik [g]00
Sód [mg]222*100*
Potas [mg]135**61**

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.

Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 50 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.


 • 4+ Nutrition
 • 7Nutrition
 • ActivLab
 • Activlab Run&Bike
 • Adidas
 • ALE Active Life Energy
 • Alphamale
 • API
 • Asics
 • Bad Boy
 • Berserk Labs
 • Best Body
 • Betancourt Nutrition
 • Biogenix
 • BioTech USA
 • Blastex
 • Bolero
 • Boxeur
 • BPI
 • BSN
 • Cellucor
 • Cobra Labs
 • Controlled Labs
 • Dae-do
 • Daniken
 • DNA Supps
 • Dorian Yates
 • Dragon
 • Dymatize Nutrition
 • Energetic Body
 • Everfight
 • Everlast
 • EVL
 • Finaflex
 • Fire Snake
 • Fit Pro
 • Fitness Authority
 • Formotiva Pharma Nutrition
 • Free Man - worki bokserskie
 • Galvanize Nutrition
 • Gaspari Nutrition
 • GAT
 • Gear
 • GO ON!
 • Green Hill
 • Grenade
 • Gymax
 • Hetman Sport
 • Hi Tec
 • IHS Technology
 • Infinite Labs
 • Inkospor
 • Isostar
 • ISS
 • Kevin Levrone
 • KSW Wear
 • Lab One
 • Labrada
 • Mad Max
 • Mammut
 • Manto
 • Masters Fight
 • Megabol
 • Mex Nutrition
 • MHP
 • Mlekovita
 • Mordex - Ubrania
 • MRI
 • MRM
 • Multipower
 • Muscle Clinic
 • Muscle Pharm
 • MuscleCare
 • MuscleMeds
 • Muscletech
 • Naturell
 • Neon Sport
 • Now Foods
 • NutraBolics
 • Nutrend
 • Nutrex
 • Olimp
 • Optimum
 • Peak
 • Pharma Freak
 • Porida
 • Power System
 • POWERBLADE
 • Professional Fighter
 • Promera
 • ProSupps
 • PVL Mutant
 • Raja Boxing
 • Real Pharm
 • Results
 • Ronnie Coleman
 • RX Gold
 • SAN
 • Scitec
 • Spokey
 • Stacker2
 • Syntrax
 • Tested
 • Top Ten
 • Trec
 • Twinlab
 • Universal
 • UNS
 • USP Labs
 • Vital Max
 • VPX
 • Weider